Děkujeme všem rodinám, které se podílely na rozšíření naší školní knihovny.

Prosinec je nejen časem ztišení, naslouchání a stědrosti,ale také obdobím připrav na předvánoční jarmark a návštěvu domova seniorů.Během rukodělného dopoledne se maminky i děti činily, všichni účastníci družiny zase napekli a nazdobili perníčky.
V úterý 22.11.u nás proběhl zeleninový den.Děti se nejen dozvěděly zajímavosti o využití zeleniny jako zdravé suroviny,ale také připravily mrkvovocelerový salát,sušenou kořenovou směs do polévky a další pochutiny.Děkujeme moc Martině za skvělý program.

Projekt "Patronáty" - letos jsme se jako skupina přihlásili do projektu Skautského institutu Patronáty, který se zaměřuje na péči o různorodé lokality, máme tedy možnost převzít patronát nad kouskem světa a smysluplně o něj pečovat. Dobromysl dostala na starost oblast kolem hvězdárny Ďáblice a ve čtvrtek jsme se zde setkali se zástupcem z Magistrátu(vlastník pozemku) a také místním odborníkem - botanikem Tomášem Frantíkem. Oba nás seznámili s tím, co je potřeba v dané lokalitě dělat a jak bychom se o místo mohli starat. Hned jsme se také dali do práce, a sice do čištění území od náletových rostlin a keřů. Děti se do všeho pustily opravdu s vervou, takže se udělal velký kus práce. Dále nás čeká vytvoření společného plánu konkrétních kroků, které místu pomůžou obnovit jeho biodeverzitu, nápady budeme konzultovat s oběma jmenovanými odborníky.  Jsme rádi, že jsme se už letos mohli aktivně zapojit a děti tak získají bližší vztah k místu, které několikrát do roka navštívíme.

Vychází nové číslo školních Dobromyslovin! Stáhnout si ho můžete ZDE

Barevný podzim je tu!
Práce s hlínou je běh na dlouhou trať, děti se konečně můžou radovat z výsledků práce.

Kachliky vyšly myslím báječně!